“Peklo i ráj na kurtech” – to byl titulek článku napsaného Vaškem Nidrlem bezprostředně po loňském 62.ročníku Volejbalové Dřevěnice. Tím peklem bylo myšleno zejména ohromné vedro, které sužovalo nejen hráče na hřištích, ale i všechny, kteří měli s turnajem co společného.

Letos nám svatý Petr (nebo snad svatý Volej?) nabídl podstatně lepší menu: Běhěm obou volejbalových víkendů se střídaly mráčky a sluníčko při teplotě mezi 22 a 24 stupni, malé deštíky přicházely zejména v noci: ty usnadnily alespoň trochu práci technické četě.

O prvním víkendu jsme tu již psali, tak jako to vypadalo v sobotu a v neděli 13.-14.srpna? Sešlo se nám celkem 131 týmů: v sobotu jsme tu měli 30 ženských a 38 mužských týmů startujících v kategorii družstev krajských, okresních a městských přeborů a soutěží, v neděli jsme přivítali v oblíbené kategorii mixů celkem 49 týmů a dalších 14 jich ještě startovalo v otevřeném turnaji mužů.

Sobotní program vyvrcholil nádhernými finálovými zápasy na “centrálních kurtech” za umělého osvětlení a za divácké kulisy, která neodmyslitelně k Dřevěnici patří. V soutěži žen nakonec zvítězil tým Jamajka před týmem intenzivně podporujícím venkovní chov domácích užitkových zvířat (jak jinak bychom mohli název týmu pochopit?) Kozy ven. V mužském finále na kurtu číslo 1 porazil tým VK Žižka dalšího tradičního účastníka našeho turnaje tým Sklenařice. Obě finále byla ideálně načasovaná, takže jsme ceny šesti vítězným týmům v obou kategoriích předávali okolo 22.hodiny. Dost času tedy i na večerní zábavu, která u nás samozřejmě nesmí chybět a o níž se opět postarala kapela Víkend rock. Sobotní noc – to byl opravdu “pořádný mejdan” pro všechny dřevěnické občany, neboť celou obcí duněly rockové tóny nejen z volejbalových kurtů, ale také z Moto Party konající se v blízkém kempu u rybníku Hlíza.

Poslední volejbalová neděle je u nás svátkem pohodového volejbalu, kdy si smíšené týmy své zápasy opravdu užívají. Logisticky pro nás ale není neděle jednoduchá, protože si spousta chlapů chce zahrát jak “mixy”, tak i otevřenou soutěž mužů. My jim to rádi umožníme, ale pak musíme bedlivě hledět na to, aby se zápasy jejich obou týmů časově nekryly. Timing je vůbec mimořádně důležitý. Troufáme se sami pochválit: naše soutěžní komise to má vypilované léty zkušeností, přesto nás vždy dokáže něco překvapit. Správná časová synchronizace zápasů na deseti antukových kurtech v Dřevěnici a dvou kurtech v sousední Radimi, kdy na každém z kurtů zajišťujeme profesionální rozhodčí a dva zapisovatele, nastavení sítě na tu správnou výšku, okamžité zajištění technické čety pro úpravu kurtu mezi zápasy, to není žádná “sranda”. Tuhle se jednomu týmu ztratí hráč, tamhle se najednou ztratí celý tým, tamhle se zaběhne dokonce i rozhodčí, a my musíme rychle vymyslet náhradu. No, ale zvládli jsme to, a přesto, že to sranda není, tak jsme si u toho i té srandy užili dost :). Do mezikola soutěže mixů jsme z časových důvodů pustili pouze vítěze skupin a potom jsme už hráli pouze na jeden set. Vítězové mezikola nám určili první šestku, kterou jsme rozdělili do dvou semifinálových skupin. Pořadí v obou semifinálových skupinách rozhodlo o tom, kdo si zahraje o první, o třetí a páté místo. Ve finále potom Černý kafíčko polilo Hrochy a stalo se tak vítězem této nabité kategorie. Otevřenou soutěž mužů ukončilo vítězství Turnováků nad týmem Do tyče.

Druhý víkend byl také ve znamení mezinárodní účasti. Kromě týmů z německého Strausbergu a Nürnbergu nám každoročně prokazují přízeň i týmy ze Slovenska. V sobotu u nás v týmu TUS Coswig hráli i volejbalisté i Francie a z Itálie. Přijela nám ovšem návštěva z ještě větší dálky! Za tým VK Prievidza hráli mimo jiné mladí kluci Mitchel, Nicholas a Janko, jinak žijící v kanadském Torontu a hrající první ligu v Ontariu. Volejbal na antuce v Kanadě neznají a náš turnaj jim opravdu imponuje. Prý tak velké volejbalové klání nepoznali v celé Kanadě! Určitě nám pomohou s propagací jména Volejbalová Dřevěnice i za velkou louží, takže se můžeme příští rok dočkat možná i významnější mezinárodní účasti.

Jako vždy jsme se na náš turnaj přišla podívat i řada osobností, v sobotu jsme tu například měli pana senátora ing. Josefa Táborského, radního za Královéhradecký kraj s odpovědností za ekonomiku. Podpory kraje si moc vážíme, s panem Táborským jsme se také shodli na tom, jak důležité je v dnešní době podbízivého virtuálního světa aktivovat především mládež na reálné sportovní a kulturní akce.

Moc děkujeme za spoustu ohlasů a fotek, kterými zaplavujete především naše facebookové stránky. Máme z toho ohromnou radost. Letos se nám sešla celá řada opravdu profesionálních fotek, za něž děkujeme dřevěnickému starostovi Dušanovi Vrabcovi, Jirkovi Albrechtovi, Mirkovi Šimkovi, Heleně Bláhové a také úspěšné hráčce Martině Ulíkové. Dostali jsme i fotky od dalších fotografů přes email a sdílíte s námi fotky na facebooku. Snažili jsme se letos fotit i všechny týmy, pokud jste nám to umožnili. Bude toho hodně a rádi se s vámi o všechny fotky podělíme. Některé fotky brzy najdete tady ve fotogalerii, ale to bude opravdu ten nejužší výběr, a ne v té nejlepší kvalitě. Další fotky budeme postupně ukládat do internetových úschoven. Napište si nám o ně na email: volejbalova.drevenice@seznam.cz, k tomu prosím napište své jméno a za který tým jste hráli. Fotky rádi poskytneme nejen hráčům, ale i třeba rozhodčím, zapisovatelům, divákům a všem, kdo se na pořádání 63.Volejbalové Dřevěnice podíleli.

Díky všem organizátorům, hráčům i přihlížejícím za skvělý přístup při obou víkendech našeho turnaje! Už teď se těšíme na další ročník, ale rádi vás uvidíme už dříve i na dalších volejbalových akcích.

VK Žižka

Vítězný tým VK Žižka v kategorii Muži II.třída

Turnov Muzi III.trida

Turnov – vítěz otevřené soutěže mužů III.třídy

 

1-jamajky

Vítězný tým Jamajka kategorie Ženy II.třída

 

1-černý kafíčko

Vítězný tým Černý kafíčko kategorie mixů

 

DSCN6105[1]

Početný sbor rozhodčích před nástupem na nedělní směnu

 

DSCN6104[1]

Jen část našich mladých zapisovatelů nastoupená v neděli ráno

 

DSCN5769[1]

Návštěva pana senátora ing.Táborského u ředitele turnaje

 

IMG_2292[2]

Kanadští volejbalisté s řediteli turnaje Lubošem Krausem a Václavem Nidrle