To obojí letos zažili účastníci 62.Volejbalové Dřevěnice. Peklem se mohl zdát doslova ukrutný hic (38 °C ve stínu), rájem pak nádherný sobotní večer, kdy se od desíti do jedenácti na čtyřech osvětlených kurtech střetly nejlepší týmy mužů i žen v závěrečných bojích. Pět set přihlížejících, nádherná atmosféra – kdo nezkusil na vlastní kůži, těžko uvěří ! Do Dřevěnice tentokrát našlo cestu na 1150 volejbalistů (spolu s prvním víkendem dohromady dokonce 1780 hráčů), kteří si turnaj vychutnali, dostatečný sortiment i libovolné množství nápojů, skvělá strava, dva velkokapacitní stany, které přinesly přece jen trochu vítaného stínu, pořadatelé, kteří – ač amatéři – podávají vždy profesionální výkony, spolehliví rozhodčí – to vše přispělo k všeobecné spokojenosti. Však i tradičně přítomný exprezident Václav Klaus turnaj pochválil (a on umí být i kritický, když je to potřeba…)

Výsledky

Ty sice v těchto kategoriích nejsou tak důležité ale nepochybně patří k dokumentaci nejoblíbenějšího republikového turnaje:

 

Muži krajský přebor (44 startujících týmů)

 1.Sokol Sklenařice, 2.SPP Odolka, 3.Moravská Slavia, 4.Prasyl Mladá Boleslav, 5.Spartak Ústí, 6.Poldi SONP Kladno

 

Ženy kraje a okresy (33 týmů)

(to byla hlavní kategorie v akci České unie sportu „Sportuj s námi SYNOT“)

1.Kozy Nusle, 2.Peprmintky, 3.Osm minus dva, 4.Bacardi, 5.Jaroslavice, 6.TJ Rasovna Mělník

 

Muži volná soutěž (14 týmů)

1.VK Litvínov, 2.Turnovští dře- váci, 3.Orgie, 4.Ševci, 5.Velká Turná, 6.Sokol Modřany

 

Smíšené týmy (krásný počet 54 týmů)

1.Bohm na kurt, 2.Sinuhet, 3.Muller mix, 4.Tříska a jeho želvičky, 4.Hroši, 5.Ježčí válec.

 

Jak je patrné, v názvech týmů se objevila i lidová tvořivost, i ta ale neoddělitejně patří ke kolorïtu Volejbalové Dřevěnice…

Václav Nidrle

 

(tento článek bude i na stránkách Českého Volejbalového Svazu)

DSC_4843 DSC_4887